• grudzień 14 2017

Jak spisały się nasze drużyny w minionej rundzie? Zapraszamy do podsumowania...


Seniorzy

Drużyna prowadzona przez trenera Leszka Piekarskiego nie zdołała zrealizować przedsezonowego celu jakim było zajęcie 8 miejsca w tabeli po rundzie jesiennej. Ostatecznie nasza ekipa uplasowała się na miejscu 10 z dorobkiem 13 punktów po 13 spotkaniach (3 zwycięstwa, 4 remisy oraz 6 porżek) zdobywając w nich 18 bramek (jeden z goszych bilansów w lidze, mniej goli zdobył tylko ostatni w tabeli Znicz Rojewo) i tracąc 28 bramek (tutaj z kolei jeden z lepszych wyników, uplasowaliśmy się aż na 5 pozycji!). Jeżeli chodzi o spotkania rozgrywane na stadionie w Żninie seniorzy zdobyli w nich tylko 5 punktów w 6 meczach (1-2-3) z bilansem bramkowym 9:13, nie co lepiej radziliśmy sobie na wyjazdach, gdzie po 7 spotkaniach zgromadziliśmy 8 punktów (2-2-3) z bilansem brakowym 9:15. Niebiesko-biali potrafili w tej rundzie rozegrać dobre spotkania, gdzie z faworyzowanymi drużynami zdobywaliśmy punkty (Remis z Goplanią, Dębem Barcin) oraz spotkania o których nie chcielibyśmy pamiętać (Porażki ze Zniczem Rojewo czy Kujawskim Pograniczem). Liderem rozgrywek po I rundzie jest KS Brzoza, która zgromadziła 30 punktów, tuż za nią jest Goplania Inowrocław z dorobkiem 28 punktów a ostatnie miejsce na podium zajmują Dąb Barcin i Sparta Janowiec z taką samą ilością oczek (26pkt.). Wydaje się, że ta czwórka będzie biła się o awans do klasy okręgowej, jednak nie można wykluczać, że do walki włączy się spadkowicz Noteć Gębice, która w ostatnich spotkaniach pokazała jak silną jest drużyną pokonując międzyinnymi KS Brzozę, Goplanię Inowrocław czy Spartę Janowiec. Ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Znicz Rojewo. Z nieoficjanych informacji wiadomo, że prawdopodobnie z drużyną pożegnają się Adrian Nowicki oraz Damian Piórkowski zdobywca największej ilości goli (5 bramek).

Junior Starszy


Drużyna, która w najbliższym czasie powinna wzmocnić ekipę seniorów, w minionych rozgrywkach uplasowała się na 3 miejscu w tabeli z dorobkiem 17 punktów po 10 spotkanich. Bilans jakim mogą się pochwalić podopieczni trenera Rafała Wituckiego to 5 zwycięstw 2 remisy oraz 3 porażki z dorobkiem bramkowym 28:20. W spotkaniach domowych zdobyliśmy 10 punktów w 5 meczach (3-1-1) z bilansem bramkowym 15:8 z kolei w delegeacji udało się zgromadzić tylko 7 punktów w 5 meczech (2-1-2) bramki 13:12. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej zapewniła sobie Unia Gniewkowo.

Junior Młodszy


Trener Łukasz Cieśla i jego junior młodszy z pewnością mieli większe apetyty przed minionym sezonem. Ostatecznie jednak nasi młodzi zawodnicy zajęli 4 pozycję w tabeli z dorobkiem 15 punktów po 10 spotkaniach wygrywając 5 z nich i tyle samo przegrywając nie remisując żadnego z nich. Zespół strzelał dużo bramek, bo zdobył ich aż 31, jednak równie dużo tracił (30). W pojedynkach "domowych" drużyna zdobyła 9 punktów po 5 rozegranych meczach (3-0-2) z bilansem bramkowym 19:12, z kolei pojedynki "wyjazdowe" pozwoliły zgromadzić tylko 6 punktów w 5 spotkaniach (2-0-3) bramki 12:18. Awansem do wyższej klasy rozgrywkowej, może pochwalić się zespół Gopła Kruszwica.

Trampkarze

Najmłodsi zawodnicy Pałuczanki, podobnie jak junior młodszy uplasowali się dopiero na 4 miejscu w tabeli z dorobkiem 15 punktów po 10 rozegranych spotkaniach. Podopieczni trenera Adama Dutkiewicza wygrali 5 z nich tyle samo przegrywając nie remisując żadnego meczu. Liczba bramek jaką udało się zdobyć zatrzymała się na 25 podobnie jak liczba goli straconych (24). W Żninie trampkarze rozegrali 5 spotkań zdobywając zaledwie 6 punktów (2-0-3) z bilansem bramkowym na poziomie 9:15. W spotkaniach wyjazdowych zdobyliśmy 9 punktów w 5 meczach (3-0-2) bramki 16:9. Liderem rozgrywek została Polonia Bydgoszcz i to ona może cieszyć się z awansu.